Дніпро отримало грант у 5,5 мільйонів євро на програми енергоефективності

Міська влада Дніпра підписала договір з ЄБРР на отримання 5,5 млн євро кредиту під мінімальні відсотки на програми енергоефективності. Це допоможе місту заощадити близько 30%   енергоносіїв. Про це повідомив міський голова Дніпра, співзасновник партії «Пропозиція» Борис Філатов у себе в Фейсбук.

«Майже цілий день присвятив роботі з нашими західними партнерами. Вранці – із заступником голови ЄБРР в Україні Марком Магалецьким, послом Швеції в Україні  Тобіасом Тибергом, представником делегації Європейського Союзу в Україні Сімоне Раудіно та головним менеджером Фонду E5P Катериною Стасюк. Ми підписали договір на отримання гранту в 5,5 мільйонів євро на програми енергоефективності. Якщо простими словами – місту просто подарували мільйони євро. Як в старому дитячому мультфільмі «бєзвозмєздно», – написав Борис Філатов.

За його словами, цей договір допоможе продовжити проєкт термомодернізації 84 комунальних установ, які вже на 90% виконали та впровадити програми з енергоефективності  ще в 98 школах, дитячих садочках і лікарнях.

«За своїм масштабом – це перший подібний проєкт не тільки в Україні, але і у країнах Східної Європи, якщо говорити в масштабах окремо взятого міста. Отримані кошти фактично знизили для Дніпра кредитну ставку ЄБРР до мінімального відсотка, тим самим заощадивши місту пристойну суму. Усі ці ремонти зможуть заощадити не менше 30% енергоресурсів. А ще, це комфорт для дітей, пацієнтів, лікарів і педагогів», – говорить Борис Філатов.

Він звернув увагу, що Дніпро також працює з європейськими партнерами у завершенні добудови метрополітену, оновленні тролейбусного парку, а в перспективі – і в облаштуванні дорожньої інфраструктури та будівництві нової трамвайної лінії на Лівий берег.

«Ми дійсно є лідерами місцевого самоврядування у відносинах з європейськими фінансовими інституціями. Чому так? Тому що ми показали ефективність роботи всієї міської команди. До нас немає нарікань. Я хочу висловити слова подяки всім колегам і особливо депутату міської ради, голові профільної комісії Артему Хмельникову. А ще, цього ніколи б не сталося, якби у мене не було особистих взаємин з іноземними дипломатами, з нашими західними партнерами, котрі за весь цей час перетворилися вже просто на друзів – нашої територіальної громади і всіх моїх земляків», – каже Борис Філатов.

Окрім цього, міський голова Дніпра провів зустріч  із депутаткою Європейського Парламенту, Першою заступницею Голови делегації ЄП в Комітеті Парламентської асоціації Україна-ЄС, пані Віолою фон Крамон-Таубадель.

«Вона – давній друг України і дуже принципова людина, до думки якої дослухаються на міжнародній арені. Обговорили багато важливих питань: від боротьби з пандемією до проблем реформи децентралізації», – розповів Борис Філатов.

Він підкреслив, вибудовувати довгострокові і плідні відносини з дипломатами, інвесторами, представниками міжнародних інституцій можна лише ефективно працюючи.

«Щоденною роботою треба показувати, що з тобою можна і потрібно радитися. Тільки так ти можеш отримати результат. І тоді ти не просто заробиш політичний капітал або можливість бути вхожим до високих кабінетів, а конвертуєш свої зусилля у практичні речі. Ті, що йдуть на благо людям», – говорить Борис Філатов.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia