Дмитро Биков: Обіцяні президентом 8 тисяч підприємцям схоже на передноворічну піар-акцію

Подання президентом у ВР законопроєкту про підтримку підприємців, які постраждали внаслідок карантину,  в розмірі 8 тисяч – виглядає не більше ніж  піар-акція, покликана втихомирити вуличні протести і виграти  для влади якийсь час. Там не визначено ні реальних  механізмів надання компенсацій, ні джерел звідки брати на це кошти.

Про це заявив фінансист, представник партії «Пропозиція» Дмитро Биков.

«Законопроєкт поданий «на вчора», так би мовити з барського плеча. По-перше, там передбачені компенсації лише окремим категоріям підприємців. Максимально він  охопить 1 млн 200 осіб, а це менше половини підприємців. Це дивне і половинчасте рішення, як і все, що робить цей уряд і президент», – каже Дмитро Биков.

Він наголосив, що дієвого механізму виплати компенсацій для звільнених робітників документ не передбачає.

«Вони кажуть, треба просто зайти в додаток “Дія” і внести свої дані. Як це буде працювати не зрозуміло навіть президенту і тим більше тим, хто розробляв цей додаток. Таке відпрацювання інформації виглядає дуже сумнівним і навіть важко уявити який буде відсоток відмов», – говорить експерт.

Дмитро Биков звернув увагу, що необхідних коштів на виплату цих компенсацій немає.

«У держбюджеті не вистачає коштів на захищені статті,  не вистачає на заробітні плати людям у державному секторі, то звідки візьметься на компенсації? Вони кажуть візьмуть з ковідного фонду, але він наповнюється так само, як і бюджет – з податків і зборів, а там дірки», – каже  Дмитро Биков.

За його словами, є два варіанти подальшого розвитку цієї історії – або законопроєкт провалять, або гроші на компенсації будуть друкувати.

«Його можуть взагалі і не прийняти.  А потім президент скаже – я хороший, я хотів, а депутати не прийняли. Все. Це  називається  навіть не перевалювання проблеми з хворої  голови на здорову, а швидше  з хворої на хвору. Очевидно, це просто піар-хід, який на якийсь час продовжить життя цієї влади. Уже чотири дні всі обговорюють ці ілюзорні 8 тисяч», – розповідає експерт.

На його думку, навіть якщо документ приймуть, то в отримання реальних компенсацій  людьми дуже туманна перспектива.

«З виплатами допомоги на малолітніх дітей ми бачили історію, яка затягнулась на кілька місяців, тут може бути так само: закон приймуть, а раз коштів немає, то процедуру отримання максимально затягнуть», – говорить Дмитро Биков.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia