Дмитро Биков: Держбюджет-2021 – це цукерка в гарній обгортці, але її наповнення не відповідає зовнішньому вигляду

Рекордних видатків на освіту, медицину і оборону, як це анонсує уряд Шмигаля, в наступному році не буде. Ці суми просто не будуть виділені. Закладені у бюджеті макропоказники свідчать про те, що держбюджет не буде виконаний.

Про це розповів фінансист, представник партії «Пропозиція» на Сквирщині Дмитро Биков.

«Держбюджет-2021 – це  цукерка в чудовій обгортці, але її внутрішнє наповнення не відповідає зовнішньому вигляду.  Насправді – це бюджет колективної парламентської безвідповідальності, адже приймати документ завідомо знаючи, що він не буде виконаний – це злочин», – розповідає Дмитро Биков.

За його словами, прихований дефіцит бюджету буде значно глибший, ніж прогнозовані  270 млрд гривень. 

«У держбюджеті закладено ріст економіки на 2021 рік на рівні 4,6%. Це нереально. Адже в цьому році ми уже побачили падіння ВВП України у першому півріччі на  6,5%,  і в другому кварталі цього року – на 11%. Подивимось, яке буде до кінця року, але уже очевидно, що матимемо суттєвий дефіцит бюджету і він буде перенесений на наступний рік. А стимулів для розвитку бізнесу немає, уряд не підтримав ФОПів  і очевидно, що значна частина економіки піде в тінь, тож говорити про ріст не доводиться», – говорить Дмитро Биков.

За його словами, розраховувати, що дефіцит бюджету можна буде покрити за рахунок запозичень – ілюзорно.

«Світові тенденції у питанні запозичень будуть проти нас. В умовах падіння  світової економіки і коронавірусної кризи ні приватні інвестори, ні уряди не будуть позичати таким країнам як Україна гроші через високий ризик невиконання своїх боргових зобов’язань», – говорить Дмитро Биков.

На його думку,  бюджет буде постійно переглядатись та скорочуватимуться окремі статті і замороженими стануть  саме видатки на соціальну сферу.

«Коли нам кажуть про те, що видатки на освіту медицину, оборону зростуть, то варто запитати, а зростуть порівняно з чим? З тим, що закладалось у цьому році – так це не буде виконано, а отже  фінансування по тендерах, які були оголошені цьогоріч, перенесуть на 2021 рік, і таким чином ніякого збільшення насправді  не буде», – говорить Дмитро Биков.

Він переконаний, що можуть збільшити фінансування хіба на будівництво доріг і то через те, що там можна дерибанити гроші.

«У цьому році ми побачили,як непрозоро відбувалось будівництво доріг. Тому на цей напрям гроші кинуть, бо там їх можна розікрасти.  Навіть по нашій громаді видно, як  залучались компанії з сумнівними репутаціями. У нас  у межах «Великого будівництва» будувала стадіон  фірма, проти якої відкрито одне кримінальне провадження і 2 адміністративних, і так практично скрізь», – каже він.

За словами Дмитра Бикова, ситуація з формуванням державного бюджету все більше нагадує  часи Януковича.

«Ми маємо повністю керований олігархами Кабмін. Уряд Шмигаля – це Ахметов, Коломойський, Фірташ. Їхні інтереси будуть профінансовані. Мені це нагадує ситуацію, яка була в 2013 році, коли 100 млрд грн державних закупівель пішло в компанії  сина Януковича  – Саші-стоматолога і рівень виконання  цих програм був дуже низьким. Гроші просто виводились із бюджету. Зараз повертаються усі ті ж самі схеми. Вони добивають антикорупційне законодавство і фактично контролювати куди ідуть гроші з бюджету не буде кому», – переконаний Дмитро Биков. 

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia