Для зростання економіки слід повністю перезавантажити вищу освіту – житомирська пропозиціонерка О.Юрчук

Олена Юрчук, депутатка Житомирської міської ради, фракція ПП “Пропозиція”

Професор та завідувач кафедри української та зарубіжної літератур, доктор філологічних наук, доцент, а також депутатка Житомирської міської ради від ПП «Пропозиція» висловила своє бачення проблеми координації держзамовлення на професії з потребами бізнесу, яка обговорювалася на засідання ПРОпозиціонери Клубу в мережі Clubhouse.

На думку пропозиціонерки, в державі вже давно назріла потреба повного перезавантаження вищої освіти, адже кількість спеціалістів, яких готують у вищих навчальних закладах, не відповідає потребам ринку праці. Але такий процес потребує значного фінансування та ретельно продуманих рішень.

«Якщо зараз скоротити всі ті спеціальності, за якими ринок вже перевантажений, то постане питання і скорочення профільних закладів вищої освіти, які їх готують. А це призведе до того, що значна кількість викладачів залишиться без роботи. Тому до цього процесу потрібно підходити зважено. Через те, що у держави зараз немає достатньо коштів для кардинальних змін в освіті, ми ніби перебуваємо в зачарованому колі: всі розуміють, що зміни потрібні, але ніхто не ризикує їх розпочинати», – зазначила Олена Юрчук.

Водночас депутатка від «Пропозиції» вважає, що деякі кроки варто робити вже зараз. Зокрема, навчальним закладам спрощувати підхід до документації, який ускладнився після вступу України до Болонського процесу. Це дасть більше свободи для креативу у викладанні та часу для підвищення особистого професійного рівня викладачів. Також Олена Юрчук вважає за необхідне повернути українську літературу як обов’язкову дисципліну ЗНО. Адже, якщо школярі мало читають, то їхнє творче мислення та свідомість не розвиваються. Це проблема для отримання будь-якої освіти та вливає на якість знань випускників вишів.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia