Для зменшення відтоку інтелектуального потенціалу необхідна реформа освіти – дніпровський пропозиціонер П.Хазан

Павло Хазан, депутат Дніпропетровської обласної ради, фракція ПП «Пропозиція»

Депутат Дніпропетровської обласної ради від ПП «Пропозиція» Павло Хазан під час онлайн-засідання ПРОпозиціонери Клубу назвав одну з головних причин браку кадрів Україні.

За його словами, не секрет, що академічна і дослідницька наука в закладах освіти України не відповідає міжнародним і європейським стандартам. І її якість дедалі погіршується. То ж люди, які досягають певного рівня знань і мають подальші амбіції щось зробити в науці, просто не мають умов для цього. Адже в наших освітніх і дослідницьких закладах немає бази сучасних приладів і можливостей для досліджень.

«Моя пропозиція полягає в необхідності проведення невідкладної реформи вишів. В Дніпрі зараз такі зміни відбуваються в кількох вищих учбових закладів, зокрема, і Дніпровському національному університеті. Українським вишам треба дуже серйозно досліджувати досвід наших найближчих сусідів – Польщі і Словаччини, щоб створювати їм реальну конкуренцію. Необхідно започатковувати міжнародні проекти з обміну – залучати іноземних професорів і докторів до читання лекцій в наших вузах, а за кордон відправляти наших вчених і викладачів», – запропонував Павло Хазан.

Депутат-пропозиціонер також додав, що в умовах децентралізації цим має займатися не лише держава, а й місцеві органи влади на всіх рівнях. І нагадав про програмну тезу партії «Пропозиція» впровадити співфінансування закладів професійно-технічної освіти державою і муніципалітетом із правом залучення приватних інвестицій.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia