ДЛЯ ЖІНОК, ЯКІ БАЛОТУЮТЬСЯ: Як підготуватися до пливу політичного життя на вашу сім’ю

Якщо жінка вирішила всерйоз присвятити себе політичній кар’єрі, то все її особисте стає публічним. 

Вважайте, що ви вступили під прожектор суспільної уваги з моменту прийняття рішення балотуватися на вибрану посаду чи займати керівну посаду у партії. Прийміть той факт, що а) зміни неминучі, і б) вони можуть мати не тільки позитивний характер.

Як підготувати себе і членів сім’ї до впливу політичного життя:

1.  Обговоріть нові обставини з кожним членом сім’ї індивідуально, а потім усім разом.

2.  Обговоріть динаміку політичного життя з жінкою-політиком, що має досвід на керівній ролі в партії або вкотре обирається на посади обласного чи національного рівня. Запитайте по її досвід.

3.  Якщо у Вас є діти, розгляньте можливість їх спілкування з дітьми інших представників активістів партії для обговорення змін, які мали місце в їхньому житті у зв’язку з цим. Для дітей важливо почути досвід «від рівного- рівному».

4.  Дозвольте кожному члену Вашої родини вирішити для себе, якою мірою вони хочуть бути залучені у публічне життя.

5.  Встановіть свої власні кордони і стежте за тим, щоб їх розуміли і поважали Ваші соратники по партії.

6.  Живіть своїм особистим життям так, як наче всі його подробиці освячуються у щоденній газеті.

7.  Ретельно плануйте публічний огляд життя Вашого супутника і дітей.

8.  Якщо ви є матір’ю, то будьте внутрішньо готові і до щирої, і до зловмисної громадської стурбованості благополуччям ваших дітей і виконання Вами материнських обов’язків. На жаль, у суспільстві поки що значну владу мають застарілі гендерні стереотипи.

9.  Якщо ви незаміжня, це також може викликати громадську цікавість. Знову – ті ж самі нафталінові стереотипи. Будьте внутрішньо готові доброзичливо але впевнено відповідати на неделікатні запитання.

10.  Спільно із сім’єю чи близьким людьми виробіть план дій, як Вам упереджувати негативні ситуації та полегшити подолання труднощів.

І найважливіше – у наш час жінка може поєднувати і турботу про сім’ю, і політичну кар’єру; може займатися тільки кар’єрою і не створювати сім’ю; а може присвятити своє життя лише сімейним клопотам і навіть не знати, що зараз іде передвиборча компанія.

Головне – прийняти самостійно рішення для свого життя, не намагатися управляти чужими долями. І звісно ж, підтримати інших жінок у їхньому виборі, який вони зроблять самі для себе

Марина Бурмака, політолог, соціолог, президент Українського Центру суспільного розвитку, Амбассадор WED ООН в Україні з жіночого підприємництва.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia