Для боротьби з корупцією потрібні висококваліфіковані кадри з західною освітою і мисленням – чернівецький пропозиціонер Василь Гостюк

Василь Гостюк, заступник голови Чернывецькоъ ОДА (2017-2019 рр), партієць ПП “Пропозиція”

Для боротьби з корупцією потрібні висококваліфіковані кадри з західною освітою і мисленням – чернівецький пропозиціонер Василь ГостюкВічна тема корупції неодноразово піднімалася в ефірах ПРОпозиціонери Клубу. І пропозиціонери продовжують ділитися ідеями щодо того, з чого починати цей процес. Партієць «Пропозиції» з Чернівців Василь Гостюк переконаний – з кадрів.

Будучи заступником голови Чернівецької обладміністрації, у 2017 році йому довелося проходити навчання в Наньянському технологічному університеті —одному з провідних вузів Сингапуру, який входить в топ-10 світу. І досвід цієї країни по боротьбі з корупцією по-справжньому вразив. А методи її прем’єра Лі Кван Ю давно стали взірцем вирішення цього питання, каже партієць «Пропозиції».

«Я не погоджуюсь з тезою про те, що боротьба з корупцією потребує десятиліть. Так довго можна лише говорити про процес, а дати результат можна набагато швидше. Слід лишень забезпечити невідворотність і оперативність покарання. Як це зробити? Через кваліфіковані кадри. У Сингапурі почали з того, що відправляли молодь за рахунок держави проходити навчання в найкращі світові вузи, в першу чергу, Британії, з якими вони безпосередньо, як колонія, контактували, а також у Сполучені Штати. Потім ці люди поверталися і ставали тими посадовцями, які впроваджували відповідну державну політику боротьби з корупцією. Це не просто суди, слідство, покарання – це комплекс заходів, який передбачав і навчання чиновників, і пошук людей, які здатні це робити, і створення ефективної системи відповідних органів, звичайно. Ну, а про жорсткість покарання за корупцію в Сингапурі ходять легенди. Чому б Україні не перейняти цей досвід?», – висловив пропозицію Василь Гостюк.

Він також згадав Румунію, яку теж можна вважати хорошим прикладом. Всім відома легендарна прокурор Національного антикорупційного Директорату Лаура Кевеші. Лише за 2014 рік вона притягнула до відповідальності десятки мерів, п’ять депутатів, двох екс-міністрів й навіть колишнього прем’єр-міністра. А вже за рік під слідством опинились сотні колишніх суддів і прокурорів, 12 членів парламенту й кілька міністрів. Це доказ того, що кадри і політична воля вирішують все, додав пропозиціонер.

Маєте пропозиції?Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia