Дешеві кредити, доступні комунікації і широкі повноваження місцевої влади – пропозиціонер Андрій Дяченко про стимулювання інвестицій

Андрій Дяченко, депутат Каховської міськради, співзасновник ПП “Пропозиція”

Інвестиційна привабливість України залежить від багатьох чинників, відсутність яких заганяє бізнес у тінь. Саме тому ключові інвестори України походять з… Кіпру. Про це під час онлайн-засідання ПРОпозиціонери Клубу заявив співзасновник партії «Пропозиція» Андрій Дяченко. І озвучив власні пропозиції щодо першочергових кроків, які стимулюватимуть вкладати гроші в українську економіку.

Звичайно, інвестиції не є фактором визначення добробуту населення, але вони серйозно впливають на розвиток країни, переконаний пропозиціонер. В Польщі прямі іноземні інвестиції на душу населення складають в 6 разів більше, ніж в Україні. Приміром, у 2019 році цей показник там становив 16 мільярдів доларів, тоді як в нашій країні – менше 6 мільярдів.

«Європейська Бізнес Асоціація провела опитування серед українських та міжнародних інвесторів щодо проблем, які заважають залученню інвестицій.  Виявили три ключові проблеми: корупцію, недовіру до судової системи, монополізацію ринків та вплив на них олігархів. Корупція виникає насамперед через забюрократизованість та відсутність достатніх повноважень в органів самоврядування сприяти роботі бізнесу. На місцях ми можемо хіба що допомогти з пошуком земельної ділянки, яка, між тим, однаково буде виставлена на аукціон. З недовірою до судів все зрозуміло. Монополізація ринків призводить не лише до антиконкурентного середовища, а й провокує проблеми з комунікаціями (електрикою, газом, водою), підключення яких можна чекати роками. І без корупційних речей часом вирішити цю проблему неможливо. Для стимулювання внутрішніх інвестицій потрібні також дешеві і довгострокові кредити. Всі ці питання має невідкладно вирішити держава», – підкреслив Андрій Дяченко.

Нагадаємо, партія “Пропозиція” виступає за розширення прав громад: усі функції управління повинні бути переведені на місцевий рівень, районні державні адміністрації – ліквідовані, обласні державні адміністрації перетворені на офіси префектів, що мають лише наглядати за дотриманням Конституції та законів України, йдеться в програмі політичної сили.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia