Депутати від «Пропозиції» в Житомирській облраді ініціювали вирішення кадрових питань в комунальній галузі

Ірина Костюшко, голова фракції ПП “Пропозиція” у Житомирській обласній раді

На крайній сесії за поданням фракції «Пропозиція» депутати проголосували за зміни до Положення про порядок управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області. Завдяки ухваленому рішенню підприємства комунальної власності отримають більше компетентних та незалежних керівників.

«У нас існує ситуація, що деякі керівники обласних комунальних підприємств працюють на своїх посадах по 3 роки у статусі «виконуючого обов’язки» Таким чином, з одного боку, керівники опиняються у підвішеному стані, адже не мають впевненості у майбутньому. З іншого, такими людьми легко керувати в ручному режимі», – пояснює ініціативу пропозиціонерів голова фракції партії у обласній раді Ірина Костюшко. – «Загалом ми маємо 52 таких керівники. Як наслідок – 7 збиткових підприємств комунальної власності, решта прибуткові, але прибуток досить умовний. Такий стан речей сприяє ще й корупційним схемам. Саме тому наша фракція підняла це питання та доклала багато зусиль для того, щоб колеги-депутати його підтримали».

Вперше голова фракції «Пропозиція» Ірина Костюшко підняла цю проблему у квітні цього року. Для його підтримки тоді не вистачило одного голосу. Депутати від «Пропозиції» підготували проєкт рішення та протягом декількох місяців доводили необхідність змін депутатам. Зрештою колеги підтримали його.

«Зміни передбачають, що протягом року на всі посади, де керівники працюють у статусі в. о. будуть оголошені конкурси на заміщення посад. Також у разі, якщо тимчасовий керівник призначається в проміжку між сесіями, то протягом 2 місяців з моменту його призначення оголошується конкурс на відповідну посаду. Окрім наведення порядку в сфері управління комунальними підприємствами та установами, зменшення ручного керування, ймовірності корупційних схем, ми очікуємо, що через конкурси на посади будуть призначені більш компетентні керівники. Це, відповідно, має вплинути на показники роботи підприємств та надходження коштів до бюджету від їхньої діяльності», – впевнена Ірина Костюшко.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia