“Децентралізацію згортають з однією метою – крадіжок та корупції” – пропозиціонер Геннадій Корбан

Геннадій Корбан, голова Штабу оборони Дніпра, керівник Громадської ради Дніпра

Усі процеси, які зараз відбуваються, включаючи закон 5655, – це згортання децентралізації, обрізання можливостей та повноважень місцевої влади, перетягування їх на центральну владу, вважає політичний і громадський діяч, візіонер партії «Пропозиція» Геннадій Корбан.

За дивним збігом обставин у 2019 році після того, як обрали Зеленського і він почав приводити свою команду, у неї виникло якесь абсолютне неприйняття місцевої влади, заявив пропозиціонер у програмі «ПравДа Геннадія Корбана», яка виходить на телеканалі ДніпроTV:

 «Я вважаю, що це, перш за все, йде від нерозуміння. Від незнання Конституції, від незнання повноважень – місцевої влади та інших державних органів. Це від елементарного незнання, від елементарного невігластва. Місцева влада – це окрема гілка влади. Вона обирається людьми на місцях – мери, депутати. На жаль, у центральної влади з 2019 року – хоч би як я особисто ставився до Порошенка – погано чи добре – він розумів, що таке місцева влада, що таке децентралізація. А тут якось навпаки. Вони вважають, що це якісь люди, які їм заважають. Що їх обрали, але не під контролем влади. І, відповідно, якщо їх обрали не під контролем влади, отже, ці люди нам шкодитимуть. Хоча функціонал людей, котрих обирають на місцях, ніяк не перетинається з функціоналом Офісу президента чи Кабінету міністрів. Навпаки, це вони впливають, розширюють чи звужують повноваження цієї місцевої влади»

Центральна влада також дуже ревно ставляться до того, що місцева влада допомагає військовим, каже Корбан.

«Люди допомагають за рахунок місцевих бюджетів. Ви тільки радіти повинні, плескати в долоні. А вони навпаки – можуть дзвонити до військового і говорити: не вздумай брати у них вантажівки. Скажіть, чи це нормально взагалі? Це розсудливі люди? Хіба так може вчинити здорова людина? Я б плескав у долоні, коли місцева влада включається, так би мовити, в один потік із центральною владою. Треба плескати в долоні. А не карати і ревно до цього ставитись».

На його думку, найбільша корупція розвивається не на місцях, найбільша – у міністерствах, нагорі, у київських кабінетах:

«Тому, по суті, вони згортають децентралізацію. Вони не люблять, не розуміють місцеву владу, і всіляко намагаються її обмежити. Законодавчо-не законодавчо, грошима-не грошима. І це робиться з єдиною метою – крадіжок та корупції, більше нічого. Тут немає інших якихось намірів».

Партія “Пропозиція” – є партією місцевого самоврядування і виступає за реформу децентралізації, розширення повноважень місцевих рад, ухвалення Муніципального кодексу.

Ідеал майбутнього устрою країни, прописаний у програмі політичної сили, – соціальна держава участі, побудована «знизу вгору».

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia