Децентралізація не покращила якість послуг для людей – пропозиціонер з Рівненщини Богдан Файфура

Богдан Файфура, депутат Дубенської районної ради, фракція ПП “Пропозиція”

Позитивний досвід децентралізації мають лише ті громади, які базуються всього на кількох речах: або це велике місто чи обласний центр, або де є бюджетоутворююче підприємство чи вагомий акцизний збір. Про це під час засідання ПРОпозиціонери Клубу розповів громадський та політичний діяч, депутат Дубенської районної ради від ПП “Пропозиція” Богдан Файфура

Пропозиціонер належить до тих, хто вважає, що децентралізація багато в чому виявилася неуспішною. Адже вона не зробила головного – не покращила якість послуг для людей, особливо в невеликих громадах. Влада ж скористалася реформою тільки для того, щоб перекласти частину повноважень на місцеві громади.

«Свого часу спустили з центру на місця оплату комунальних послуг по закладах освіти і охорони здоров’я. Потім – оплату праці технічних працівників цих установ. Тепер Національна служба здоров’я, яка безкінечно коригує пакети медпослуг, повністю медицину вбиває. А як оптимізовують школи? Коли обласна адміністрації змушує голів громад їх закрити, обіцяючи натомість жалюгідне співфінансування по автобусах. Квоти по соцекономрозвитку і кошти ДФРР теж розписуються вручну. У Рівненський області, приміром, після 2014 року відповідна комісія з розподілу фінансування  складала 22 особи – архітектори, депутати, голови ОТГ. А при нинішній владі це 5 осіб – голова ОДА і 4 його заступника. В таких умовах пропозиція міського голови Дніпра і співзасновника партії «Пропозиція» Бориса Філатова ухвалити нарешті Муніципальний кодекс – назріла й перезріла», – обурився Богдан Фафура.

Партієць «Пропозиції» також досить гостро відгукнувся про невеликі громади з населенням 3-4 тисячі, де бюджету не вистачає навіть на утримання апарату. За його словами, їх створили через амбіції місцевої еліти і наближених до неї людей. Держава, після того, коли «погралася» у добровільне об’єднання, тепер має встановити класичні нормальні критерії примусових об’єднань і визначити показники спроможності громад – озвучив власну пропозицію Богдан Файфура.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia