Центральна влада має негайно відреагувати на дії «Нафтогазу» щодо тепловиків Кропивницького – міський голова А.Райкович

Андрій Райкович, міський голова Кропивницького, співзасновник партії “Пропозиція”

Співзасновник партії «Пропозиція» обурений арештом рахунків КП «Теплоенергетик» і вважає це грубим порушенням умов меморандуму між Кабінетом Міністрів та органами місцевого самоврядування. Подібна ситуація може очікувати будь-яке місто України.

На своїй сторінці у Фейсбуці Андрій Райкович пояснив: формально позов стосується 178-мільйонного боргу товариства, яке з 2004 року орендувало в міста більшу частину теплогенеруючих потужностей, а наразі визнане банкрутом. Водночас газ із січня коштує не 7 тисяч гривень, як було закладено в тарифі, а майже 11 тисяч за тисячу кубометрів. Через цю різницю з’явилася заборгованість КП «Теплоенергетик» перед «Нафтогазом», яка не може бути покрита навіть за стовідсоткових розрахунків населення.

«В лютому під час зустрічі представників Асоціації міст України, мерів обласних центрів з прем’єр-міністром та представниками Кабміну були досягнуті домовленості: з квітня до вересня держава мала віднайти шляхи компенсації цих збитків містам. Був підписаний відповідний меморандум. Але замість компенсації ми отримали судовий арешт. Ці дії ставлять під сумнів довіру до професійного діалогу, який відбувся на найвищому рівні. Адже Президентом було поставлене завдання врегулювати проблему боргів теплокомуненерго, накопичених у попередні роки, та тих, які накопичуються зараз через те, що ціна на газ змінилася, а тарифи на тепло ми не підвищили», – заявив мер-пропозиціонер.

Андрій Райкович також повідомив, що з 15 квітня у Кропивницькому планують почати замінювати та ремонтувати мережі, витративши на це не менше 100 мільйонів гривень. І нагадав, що партія «Пропозиція» завжди виступала за паритетну відповідальність центральної та регіональної влади. Адже це запорука успішної децентралізації та міцної країни.  

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia