Чернівецькі освітяни готуються до переходу на повну автономію навчальних закладів – пропозиціонерка Тетяна Пецей

Тетяна Пецей, директор дошкільного навчального закладу №8 (Чернівці), активістка ПП “Пропозиція”

Магістр дошкільної освіти, директор дитячого закладу № 8 у Чернівцях Тетяна Пецей напередодні Дня працівників освіти взяла участь в онлайн-дискусії щодо розвитку дошкільної та середньої освіти. Захід відбувся в рамках роботи ПРОпозиціонери Клубу.

В Чернівцях нині жоден із навчальних закладів не перейшов на фінансову автономію, розповіла активістка партії «Пропозиція». Водночас міські освітяни вже готуються з нового року у повній мірі скористатися нормами закону про освіту.

«Ми вже повністю освоїли кадрову незалежність – самостійно вирішуємо, кого брати на роботу. Те ж саме стосується і академічної автономії – в нас педагогічна рада вирішує, а я, як директор, затверджую, всі освітні програми, і навчальні плани. Так само і звітні процеси здійснюються автономно. Особисто я за два роки управління закладом повністю готова до фінансової автономії і розумію велику відповідальність. За останні півроку за результатами загальних зборів колективу ми вже подали відповідні листи в управління освіти. Нам пообіцяли організувати навчання, тренінги з залученням фахівців не лише для того, щоб навчити, а й щоб ми могли переконати всіх інших своїх колег, які не хочуть фінансової автономії, яким зручно користуватися централізованою бухгалтерією», – розповіла Тетяна Пецей.

На думку пропозиціонерки, децентралізація, яку підтримує партія «Пропозиція», має стосуватися усіх галузей діяльності, зокрема, і освіти.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia