Через реформу децентралізації мешканці сіл не розуміють, де найближчий орган управління, – Іван Фурсенко

Джерело: ZIK.UA

“Зміни відбулися перед місцевими виборами”,- зауважив Іван Фурсенко

Унаслідок реформи місцевого самоврядування і адміністративно-територіального устрою більшість сільського населення не розуміє, де буде знаходитися найближчий до них орган управління місцевого самоврядування, який відповідає за благоустрій їхніх територій.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту “Чудова четвірка” на телеканалі ZIK заявив перший заступник виконавчого директора Всеукраїнської асоціації громад Іван Фурсенко.

“Реформа місцевого самоврядування і адміністративно-територіального устрою відбулася напередодні старту самої виборчої кампанії. Спочатку Верховна Рада ухвалила адміністративно-територіальний устрій, яким зробила іншу кількість районів, нагадаю, замість 490 районів в Україні буде 136. Відповідно, замість фактично 10 тисяч сільських, селищних і міських рад, ми матимемо трохи більше, як 1400. Унаслідок цього переважна більшість саме сільського населення взагалі не розуміє, де буде знаходитися найближчий до них орган управління місцевого самоврядування, який відповідає за благоустрій їхніх територій. Відповідно до нового законодавства, воно буде відповідати, у тому числі, і за освіту, і за медицину”, – зазначив Іван Фурсенко.

Перший заступник виконавчого директора Всеукраїнської асоціації громад поцікавився, чи готові кандидати, які балотуються на місцевих виборах, забезпечувати життєдіяльність громад.

“Тому що Верховна Рада показала нам ту неспроможність, з якою вони створювали нові громади і з якою створювали нові райони – занурили країну у тотальний управлінський хаос”, – сказав Іван Фурсенко.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia