Через недосконалий закон у місцеві ради потрапляють люди, які переймаються лише власними інтересами – пропозиціонер Олександр Ловинюк

Олександр Ловинюк, в.о. Новогуйвинського селищного голови (Житомирська обл.), партія “Пропозиція”

Виконувач обов´язки Новогуйвинського селищного голови на Житомирщині Олександр Ловинюк розповів про роботу місцевого самоврядування та роль політичної приналежності депутатів у протистоянні російській агресії.

Ефективність роботи представників партії «Пропозиція» у регіонах каже сама за себе, вважає пропозиціонер. Приміром, виконання бюджету у Новогуйвинській громаді, яка складається з 24 населених пунктів, де живуть 24 000 осіб, за 9 місяців 2022 року складало 121 відсоток. Всі сили і фінанси селищна рада, яка знаходиться всього за 5 кілометрів від Житомира, направила на розбудову найпростіших укриттів навчальних закладів, закупівлю генераторів і систем безперебійного живлення для двох великих комунальних підприємств, які забезпечують 12 000 населення теплом, водою і іншими комунальними послугами. Депутати також змогли зосередити 10 мільйонів гривень у резервному фонді, розповів очільник громади, обраний від «Пропозиції» Олександр Ловинюк.

Водночас, за його словами, єдине, що заважає громаді ефективно працювати і протистояти  російській агресії, це політичні інтриги, які розв’язують насамперед місцеві депутати, обрані від забороненої нині проросійської партії ОПЗЖ:

«На мій погляд, недосконалість політичної реформи в тому, що вона дозволила партійцям зайти у невеликі ради, завела по спискам людей, які не проживають в громаді. Відтак її розвиток і розбудова їх не цікавить взагалі. Вони в раді виключно з особистих інтересів. Заробітчанами їх називають. І дуже прикро, що серед депутатів Новогуйвинської громади опинилися і представники ОПЗЖ. Вони також немісцеві, вболівають виключно за себе і не дають нам працювати».

На думку Олександра Лавинюка, рішення Ради нацбезпеки і оборони про заборону подібних партій правильне. Однак наступним кроком має бути юридично вмотивоване позбавлення мандатів депутатів від цих політсил, а також внесення змін до законодавства щодо територіальної приналежності депутатів, які балотуються в ту чи іншу раду.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia