Часи під гаслом “нема куди, то піде в ПТУ” вже минули – пропозиціонер з Кропивницького Д.Бірець

Дмитро Бірець, депутат Кропивницької міськради, фракція ПП “Пропозиція”

Під час онлайн-засідання ПРОпозиціонери Клубу депутат Кропивницької міськради Дмитро Бірець зауважив, що високі технології формують запит на висококласних фахівців у професійно-технічній сфері. Відтак ПТУ з допомогою держави та місцевої влади мають переглянути свої освітні програми і працювати над підвищенням іміджу такої освіти.

Держава має взяти на себе стратегічні напрямки освітньої підготовки – військову, безпекову, медичну. А от в питанні гуманітарної і технічної підготовки на рівні базової освіти максимум повноважень слід делегувати місцевому самоврядуванню, вважає пропозиціонер:

«Лише місцеве самоврядування чітко розуміється на потребах і запитах безпосередньо регіону. Бо центральна влада не є достатньо гнучкою і не має можливостей оперативного впливу на розвиток освіти безпосередньо на місцях. Держава в поєднанні з громадами має також популяризувати профтехучилища та технікуми. Якщо ще 20-30 років тому говорили «як не вступить в інститут, то піде в ПТУ», то зараз ця теза втратила актуальність: сучасне обладнання і високі технології вимагають якісної технічної освіти, курсів керування електронним станком зі смарт-управлінням недостатньо. Запит є, тепер треба провести глибокий аналіз на місцях. А роль держави в тому, щоб дати можливість місцевому самоврядуванню готувати високоосвічених фахівців і створювати робочі місця. Це і є принцип, який сповідує «Пропозиція» – будувати країну «від низу до верху».

Дмитро Бірець також зауважив, що нині деякі професійні заклади дещо інертні – їх певною мірою нинішня ситуація влаштовує, вони б не хотіли переформатовуватися і виходити з зони комфорту. Але центральна влада має дати поштовх для цієї реформи, від якої виграють усі.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia