Борис Філатов: «Я хочу нагадати, що ми не партія мерів, ми партія самоврядування, яка впевнена у своїй перемозі!»

Джерело: Proposicia.org

У Дніпрі пройшло засідання представників партії «Пропозиція»: очільники міст, лідери місцевих громад, голови ОТГ зібрались, аби обговорити нагальні питання, проблеми та бачення спільного майбутнього.

Йде масовий наступ на місцеве самоуправління

Міський голова Борис Філатов з партії «Пропозиція» розпочав зустріч з акцентування уваги на тому, що «Пропозиція» – це не партія мерів, не партія особисто Геннадія Корбана чи Бориса Філатова, а нова політична сила, яка з’явилась через системний наступ і тиск на місцеву владу.

«Ми єдина команда і мета у нас одна, я хочу наголосити, що це не партія мерів та олігархів, якихось окремих особистостей, а партія місцевого самоврядування. «Пропозиція» – це нова політична сила, яка вже має недоброзичливців політичних, на нас ллється медіабруд від конкурентів, які прагнуть нас дискредитувати в очах виборців. Але треба розуміти, що це національна всеукраїнська партія. На сьогодні «Пропозиція» – це 17 регіонів, 35 мерів, 65 лідерів ОТГ та 66 лідерів селищних громад. Жодна політична партія  в Україні, яка говорить про місцеве самоврядування, сьогодні не має такої підтримки», – наголосив Борис Філатов.

Відкриті до діалогу

Борис Філатов сказав, що лідерам місцевих громад не варто замикатися у  місцевих локальних партіях, а єднатися в одну політичну силу.

«Останнім часом ми бачимо, як нинішньою владою дискредитується успішна реформа децентралізації. Потім вони хотіли оголосити дострокові місцеві вибори, далі нам намагались нав’язати зміни до конституції. Все це не вдалося зробити. Потім нам нав’язали безперечно недолугий адміністративно-територіальний устрій, багатьох з вас це торкнулось. Місцевому самоврядуванню просто обрізають усе і вся ця вакханалія, яка відбувалась протягом року, вона викликала у людей негатив. Логічно, що з’являється політична сила, мета якої –  захист самоврядування та інтересів місцевих громад», – сказав він.

Борис Філатов наголосив, що деякі лідери місцевих громад та мери міста створили свої партії, долучились до інших політичних сил. Але це не повинно викликати осуд.

«Захист місцевого самоуправління можна здійснити тільки за рахунок управління загальнонаціонального. Якщо говорити про наших союзників – ми ведемо перемовини  з «Європейською Перспективою» Гройсмана. Це партія, яка має підтримку у Вінниці близько 60% і вони мають авторитет у цьому регіоні. У нас є підтримка мерів Західної України.  Треба розуміти, що лідери місцевого самоуправління по всій країні – це наші союзники, а не наші вороги. Що стосується опонентів – це штучно створена партія Ігоря Коломойського «За майбутнє». Я давно знаю Ігоря Валерійовича, у нас з ним непрості стосунки. Але можу вас запевнити, що ризиком для вас наразі є імперативний мандат. І наша партія дає незалежність від імперативного мандату, адже «Пропозиція» не має олігархів та спонсорів», – наголосив Борис Філатов.

Борис Філатов з партії «Пропозиція» також закликав усіх лідерів місцевих громад не забувати про важливість соцмереж. Адже у сучасному світі це вже різновид ЗМІ, а у деяких випадках – сильна маніпулятивна зброя.

«Соцмережі вже витіснили телебачення. Ми всі пам’ятаємо, як був задіяний телеканал Ігоря Коломойського під час виборів. І також зараз бачимо, скільки всі пишуть бруду у фейсбуці.  Ми повинні з вами пам’ятати про партійну дисципліну і не критикувати колег, а також не звертати увагу на подібні речі. Наприклад, у Дніпрі вже відкрито десятки карних справ, не можуть знайти на мене бруд, то шукають його на колег та оточення. Доходить до абсурду, коли на місцях відкривають карні справи стосовно купівлі цукру  в дитячі садки!» – сказав Борис Філатов з партії «Пропозиція».

Під час зустрічі лідери громад та мери міст підкреслили, що ї потрібна підтримка великих міст.

«Нам потрібна ваша медійна підтримка, адже ви локомотив партії, один з її засновників. І якщо у ваших інтерв’ю буде звучати риторика міст Дніпропетровщини, згадки про місцевих лідерів «Пропозиції», я думаю, це буде ще один плюс для всіх нас», – сказала Олена Жадько, міський голова міста Марганця.

Генадій Корбан зазначив, що серед всіх лідерів громад повинен бути конструктивний діалог, кожен повинен координувати свої дії з іншими і підтримувати всіх колег.

«Ми всі різні, у кожного своє бачення тих чи інших подій, презентацій чи висвітлення інформації, але ми повинні розуміти та чути одне одного. Якщо кожен зробить все від нього залежне, ми переможемо і в області, і в Україні», – сказав він.

Нагадаємо, що «Пропозиція» декларує в країні побудову ефективної системи місцевого самоврядування.  Серед пріоритетних напрямків роботи такі:

  • Прийняття муніципального кодексу з розподіленими повноваженнями центральної влади та місцевої;
  • Місцевий екологічний контроль;
  • Адміністрування місцевих податків;
  • Створення муніципальної поліції безпеки .

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia