Боротьба з корупцією – це хобі української влади – Жовтоводський міський голова Дмитро Ханіс

Дмитро Ханіс, міський голова м. Жовті Води, партія «Пропозиція»
 

Міський голова Жовтих Вод, який балотувався від партії «Пропозиція», Дмитро Ханіс розповів про те, як звичайних українців можна залучати до боротьби з корупцією.

Наша держава перебуває в полоні клептократичних інститутів. Саме вони прищепили можновладцям культуру корупції. І іноді здається, що вміння отримувати хабарі – явище, яке передається у спадок, заявив мер-пропозиціонер.

«На мою думку, викорінити корупцію в Україні можна тільки спільними зусиллями влади, судової системи, правоохоронних органів та громадськості. В першу чергу, потрібно, щоб судова система працювала на боці громадян. Ми повинні позбутися корумпованих, заангажованих суддів. Тут потрібні дієві зміни в законодавстві, а не чергове збільшення заробітних плат. Як показала практика, “задерти” зарплатню суддям – це погана ідея. Судова система також повинна бути прозорою, якщо справа стосуватиметься корупціонерів. Громадяни повинні володіти інформацією про перебіг справи», – озвучив свої пропозиції Дмитро Ханіс.

В Україні також люди досить політично активні. Тож до боротьби з корупціонерами можна залучати активістів. Співпрацювати з правоохоронними органами можуть і звичайні громадяни. В багатьох країнах світу запроваджено винагороду за “донос”. І не слід це асоціювати з радянською моделлю та КДБ. Бо повідомити правоохоронним органам про протиправну діяльність в цивілізованому світі – почесний обов’язок кожної людини. А люди отримують за це винагороду.

«Ми повинні відходити від принципу “моя хата скраю”. Зрештою ж маємо норму кримінального права «неповідомлення про злочин». Хоча вона така ж інертна, як і вся наша правоохоронна система. І на моральних стимулах суспільства далеко не заїдеш. Саме тому потрібно впроваджувати механізм винагороди за інформацію в кримінальному адміністративному процесі», – додав міський голова Жовтих Вод.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia