Б.Філатов: інститут префектів має стати частиною Муніципального кодексу

Борис Філатов, міський голова Дніпра, співзасновник партії “Пропозиція”

Один з лідерів партії «Пропозиція», міський голова Дніпра Борис Філатов прокоментував законопроект про створення державних адміністрацій префектурного типу.

Інститут префектів, безперечно, потрібен в Україні. Відповідним законопроектом ці повноваження в Україні планують віддати до компетенції Президента. В європейській практиці є подібні приклади, як приміром, у Франції. Втім у Польщі та Румунії такими повноваженнями наділені уряди. Але проблема полягає не в цьому, вважає Борис Філатов.

«Виникає питання щодо послідовності дій влади: вона то кидається створювати нові райони і переглядати адміністративно-територіальний устрій, то розробляти нову редакцію закону про місцеве самоврядування, то виносить на обговорення нову систему територіальної влади. І всі ці ініціативи не те, щоб взаємовиключають одна одну – вони знаходяться в повному дисбалансі. А все це необхідно скласти в один нормативний документ – Муніципальний кодекс. Це те, на чому з моменту створення наполягає партія «Пропозиція», – наголосив політик.

Пропозиціонер Філатов привів приклад законопроекту про місцеве самоврядування, до розробки якого депутати залучили велику кількість експертів. При цьому, мовляв, виникає логічне запитання – зараз парламент ухвалить його, а потім візьметься за муніципальний кодекс, розробити який ще півтора місяці тому доручив Президент? Така ж ситуація  і з префектами – розробляти відповідний інститут необхідно у зв’язці з іншими нормативними актами. Найперше – з Муніципальним кодексом, який необхідно прийняти без зволікань.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia