Б.Філатов: Ми візьмемо у центральної влади стільки повноважень, скільки Київ готовий дати

Борис Філатов, міський голова Дніпра, співзасновник партії “Пропозиція”

Мерії повинні отримати можливості повноцінно регулювати життя в українських містах. Дозволяти чи обмежувати торгівлю алкоголем, контролювати діяльність закладів азартних ігор. Міська рада також має затверджувати керівників поліції в українських містах. Про це міський голова Дніпра і співзасновник партії «Пропозиція» заявив в інтерв’ю Skrypin.ua.

«Всі питання може зняти Муніципальний кодекс. Це моя ідея і партії «Пропозиція». Необхідно написати всього один кодекс відповідно до Європейської Хартії місцевого самоврядування замість низки малопов’язаних між собою законів. Після місцевих виборів Президент почав іти назустріч місцевим громадам і на засіданні ради регіонів нарешті дав доручення початки розробку такого кодексу. Ми раді, що громади поволі стають партнерами центральної влади. Але паралельно з цим президентська фракція втягує нас в обговорення нової редакції закону про місцеве самоврядування» – зауважив Борис Філатов, міський голова Дніпра, де на початку року були проведені наймасштабніші скорочення серед українських муніципалітетів і звільнені 655 чиновників (близько чверті всього штату).

«Децентралізація – це симулятор і ілюзія. Ми всі говоримо про децентралізацію, але по факту підміняємо поняття. Ми повинні говорити про права місцевого самоврядування. Зараз ми не можемо займатися не лише довгостроковим плануванням, а й навіть короткостроковим. У нас немає особливих повноважень, крім тих, які пов’язані з благоустроєм. Тому я буду висловлюватися зі стриманим оптимізмом», – так відповів мер-пропозиціонер на питання про те, як повинна продовжуватися реформа децентралізації.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia