Б.Філатов: “Місцева влада має отримати максимум повноважень, які не властиві державі”

Борис Філатов, міський голова Дніпра, співзасновник партії “Пропозиція”

Співзасновник партії “Пропозиція” Борис Філатов в інтерв’ю виданню Skrypin.ua розповів, які повноваження має отримати влада на місцях, і чи є в цьому загроза сепаратизму.

«Наша політична сила створювалася на принципах відстоювання інтересів місцевого самоврядування. Тож ми з однопартійцями переконані, що центральна влада має займатися виключно зовнішньою політикою, обороною, безпекою, судоустроєм, економікою, реформуванням та інституціональними речами. Все інше треба передати на місця», – впевнений політик.

«По-перше, міська влада має отримати повноваження з адміністрування місцевих податків, бо ДФС дивиться на них крізь пальці. По-друге, ми повинні мати функції екологічного контролю. Бо саме територіальна громада має встановлювати баланс між робочими місцями, навантаженням на навколишнє середовище і витратами на охорону здоров’я – це складові, які виникають в процесі шкідливого виробництва. По-третє, муніципалітет повинен регулювати гральний бізнес на своїй території – отримувати податкові надходження, а відтак відповідати і за психологічне здоров’я ігроманів. Те ж саме можемо сказати і про продаж алкоголю. А ще місцевій владі слід надати повноваження щодо створення муніципальної поліції. І принаймні разом з МВС призначати керівників райвідділків. А в разі, якщо мер «виходить з берегів» – відразу вдягати йому кайданки силами центральних правоохоронних органів. Повірте, все це не має нічого спільного з примарними загрозами сепаратизму. Бо історія не знає прикладів, коли б це явище розвивалось на рівні територіальних громад», – додав мер-пропозиціонер Борис Філатов.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia