Андрій Райкович: У Кропивницькому ми завершуємо добудову сучасного відділення легеневої терапії

Будівельні роботи з облаштування сучасного відділення легеневої терапії у Центральній міській лікарні Кропивницького уже на завершальній стадії. Будівельники готують приміщення під оздоблювальні роботи – фарбування стін та вкладання покриття на підлогу. Про це повідомив міський голова Кропивницького, співзасновник партії «Пропозиція» Андрій Райкович після інспектування будівельного майданчика.

Також, за його словами, паралельно завершилося проєктування  централізованої кисневої станції. Вона розрахована на подачу кисню від 200 до 300 пацієнтів одномоментно.

 «Зараз нам би хотілося мати більше уваги від Міністерства охорони здоров’я. Я вже не один раз звертався з проханням, якщо не допомогти закупити обладнання, то хоча б повернути місту субвенцію. Держава винна нам, і ці гроші – наш шанс придбати медичне обладнання експертного класу для відділення сучасної легеневої терапії. Воно нам вкрай необхідне, щоб рятувати тяжких хворих на CОVID-19. Бо гіркий досвід наглядно продемонстрував, що не всі типи ШВЛ здатні їх «витягнути», – наголосив Андрій Райкович.

Всі роботи  з будівництва легеневої терапії місто виконує власним коштом. Міська рада взяла на себе також низку витрат, пов’язаних із протидією коронавірусу: виплату зарплат та премій медичним працівникам, закупівлю апаратів ШВЛ, засобів захисту та навіть будівництво діагностичного центру. На це з міської скарбниці витратили 54 мільйони гривень. Медичної ж субвенції у повному обсязі місто так і не отримало.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia