Андрій Райкович: Те, що в останні роки Кропивницький став містом новобудов – не гасло, а доконаний факт

За каденції міського голови Кропивницького, співзасновника партії «Пропозиція» Андрія Райковича в місті здано перші з радянських часів нові комунальні квартири для черговиків та медиків. З’явились дороги та розв’язки, яких чекали десятиріччями. Проведено масштабні реконструкції у різних сферах. Те, що в останні роки Кропивницький став містом новобудов – не гасло, а доконаний факт.

«Пріоритетом стали містоутворюючі, системні речі. Цей вектор залишається – у стратегічних планах на наступні п’ять років», – наголошує міський голова Кропивницького Андрій Райкович.

За його словами, реанімація будівельної галузі Кропивницького почалась із залучення сучасних технологій. Це дозволило створити тисячі нових робочих місць.

«Сьогодні люди працюють на будівництві на Полтавській, у Центральній міській лікарні, в лікарні швидкої допомоги, в музичній школі… У цілому інвестиційні проєкти, які реалізовувались у місті з 2016 року, дали додатково тисячі робочих місць у малому, середньому і великому бізнесі», – говорить Андрій Райкович.

За п’ять років капітально відремонтовано, по суті – збудовано, нові дороги на 38 напрямках. Відновлено міст на Об’їзному («Полтавський міст»), дамбу на Михайлівській, греблю на Сугоклеї, міст на Великій Балці.

«Клинцівський міст ми зараз готуємо до ремонту. Вже є підрядник, є гроші з дорожнього фонду. У подальших планах – мости на Великій Перспективній, Київській, Михайлівській. Та найголовніше – міст з Бобринецького шосе до нової міської лікарні на Салганних пісках, так званої «рудівської», – каже міський голова Кропивницького.

На наступні роки також заплановані ремонти десятків вулиць як у центрі та «спальниках», так і у віддалених районах. Першочергові напрямки – Промисловий проспект, Руслана Слободенюка, маршрут до олієжиркомбінату через Балашівську промзону – щоб запустити нові пасажирські маршрути та розвантажити центральну частину від автопоїздів.

У будинку на Жадова, збудованому міським коштом, отримали житло люди, які по тридцять років стояли в квартирній черзі, та медики. Ще один має з’явитися по сусідству, там також планують квартири лікарям. Це спосіб залучити та втримати фахівців, яких хронічно не вистачає.

«Ми самодостатня громада, можемо з бюджету вишукати мільйон євро, щоб збудувати ще одну багатоповерхівку. Ми її «переприв’язуємо» до будівельної площадки поряд, яка вже відведена. Думаю, депутати підтримають, і в 2021 році почнемо будувати», – розповідає міський голова.

Комунікації, підведені до вже існуючого житла, також зазнали оновлення – збудовані зовнішні водопроводи на Старій Балашівці та Лелеківці, замінено каналізацію та водопровід у зоні реконструкції арки та Полтавської, нові труби вклали на Чикаленка, яку планують ремонтувати згодом. Запустили нові сучасні котельні в Новому та на Комарова. Перевести на такі всі комунальні заклади міста та житловий фонд, зупинити неефективні ТЕЦ – суть стратегії тепломодернізації. Відповідні плани та схеми вже розписані, каже міський голова.

Разом з тим, за словами Андрія Райковича, «Великого будівництва», задекларованого державою,  в Кропивницькому  немає.

«У цьому році немає коштів з фонду соцекономрозвитку, з ДФРР. Ремонти доріг на Маланюка та Корольова – за кошти дорожнього фонду. В нас реверсною дотацією забрали в державний бюджет 100 мільйонів, а на дороги дали 43 мільйони. Але ми збудували ЦНАП, діагностичний центр, будуємо легеневу терапію», – говорить міський голова.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia