Андрій Райкович: Спочатку в нас забрали гроші на COVID, а зараз не погоджують кредити

Центральна влада спочатку забрала у місцевого самоврядування кошти на боротьбу з пандемією, а тепер блокує отримання містами кредитних ресурсів. Це не дозволяє завершити заплановані та необхідні громаді проекти та заважає нормальній підготовці до опалювального сезону.

Про це повідомив в інтерв’ю «Україна-Центр» міський голова Кропивницького, співзасновник партії «Пропозиція»  Андрій Райкович.

«Ми не просимо грошей, просимо лише погодити отримання кредиту в державному банку. Міністр, у якого лежить на столі звернення, не чує нас», – говорить Андрій Райкович.

Він підкреслив, що саме місцеве самоврядування підставило плече державі у скрутний час.

«Нам казали: «грошей нема», «відкладіть свої програми», «давайте на ковід».  Пільги підприємцям за рахунок місцевого, а не державного бюджету, – замість, наприклад, зменшити ПДВ вони відтермінували податок на землю, – місто недоотримало 47 млн», – пояснює міський голова.

За його словами, саме через незаплановані витрати місту зараз потрібна кредитна підтримка.

«Треба обладнати нове легеневе відділення на Валах, треба 35 млн для «Теплоенергетика», щоб нормально увійти в опалювальний сезон», – наголосив Андрій Райкович.

Також міський голова розповів, що у Кропивницькому планується  реконструкція дитячої поліклініки на Шевченка, багатопрофільної лікарні на базі «рудівської», капремонти у «четвірці», амбулаторіях на Балашівці та 101-му, стоматполіклініці на Шевченка.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia