Аграрії потребують негайної підтримки держави. Нині вони – її опора – пропозиціонер Іван Буряк

Іван Буряк, Юр’ївський селищний голова (Дніпропетровщина), партія “Пропозиція”

На тлі нещодавніх домовленостей представників України та росії за посередництва Туреччини і ООН про відновлення експорту зернових із трьох портів Чорного моря питання закупівельних ціни на збіжжя залишається надзвичайно болючим. Про це під час партійного заходу “Пропозиційна перекличка” заявив голова Юр’ївської громади на Дніпропетровщині Іван Буряк. За його словами, за збереження нинішньої вартості зерна аграрії збанкрутують.

Юр’ївська громада знаходиться на рубежах Дніпропетровської і Харківської областей, це Ізюмський напрямок. Відтак війна дуже близько, всього за 75 кілометрів. З перших днів повномасштабного вторгнення, за ініціативи Івана Буряка, місцеві аграрії створили спеціальний фонд, розміром близько 4 млн грн, – кожен погодився внести по 100 грн з гектара, розповів пропозиціонер. Ці кошти витратили на підтримку земляків, адже більше 200 чоловіків з громади служать на передовій. Купували автомобілі, бронежилети, каски, тепловізори. Водночас самим сільгоспвиробникам нині непереливки, розповів голова:

“Території всі засіяні, на сьогоднішній день йде збір урожаю. Але нам пропонують 2000 грн за тонну зерна, тоді як у світі ціни на продовольство космічні. Логістика з’їдає все, порти заблоковані. Я вже не кажу про ціни на пальне, добрива і на все інше. Аграрії зараз на межі колапсу – зерно лежить, ніхто його не купує і не продає. Що буде з посівною на осінь, на весну – незрозуміло. Я розумію, що центральній владі на сьогоднішній день не до цього. Але в Києві мають зрозуміти, що сільське господарство – це основа економіки. Тож необхідно терміново донести, щоб Кабмін, а саме, профільне міністерство аграрної політики, звернуло на це увагу. Тому що держава повинна регулювати ринок і ціну”

Іван Буряк також підкреслив, що нині аграрії активно допомагають державі, є її опорою.

“Ремонт БТР-ів, військової техніки – все це ремонтується на агропідприємствах за їхній рахунок, але до цього нема нікому діла. Вони також намаються зберегти робочі місця. І попри тяжкі умови, не знизили заробітні плати, продовжують сплачувати всі податки”, зауважив він.

Водночас висловив вдячність усім партійцям “Пропозиції”, які в тяжкі часи війни активно підтримали громаду.

“Величезна подяка керівникам партії, а особливо Геннадію Корбану, який допомагає фінансово у придбанні військової амуніції та тепловізорів. Така єдність вселяє віру в те, що ми єдині і перемога буде за нами!”.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia