Пропозиціонерка з Кропивницького Марія Мельничук: “Адекватність сприйняття людей з інвалідністю – з цього починається Європа в Україні”

Марія Мельничук, депутатка Подільської районної у місті Кропивницьому ради, фракція ПП «Пропозиція»

Депутатка Подільської районної у місті Кропивницьому ради від партії «Пропозиція», психотерапевт та психолог Марія Мельничук під час онлайн-засідання ПРОпозиціонери Клубу розповіла про важливість виховання цивілізованого ставлення до людей з інвалідністю.

До цього питання треба підходити не лише з точки зору юридичних та законодавчих аспектів, будівельних норм чи фінансових моментів – слід насамперед перейматися підвищенням рівня освіченості, виховання і адекватного спілкування, вважає пропозиціонерка.

«Доки у нас на особистісному рівні будуть виникати етичні питання – мріяти про вирішення проблем людей з інвалідністю неможливо. Пропоную почати, наприклад, з банальних етичних правил спілкування. Ми досі користуємося словами, які поділяють людей на нормальних і ненормальних, повноцінних і неповноцінних. Тим самим викликаємо певні неадекватні реакції, провокуємо людей і часто говоримо діагнозами. Натомість слід зосередити зусилля суспільства на формуванні культури, толерантності і етичної грамотності. І головною тут є просвітницька робота, для якої не потрібно величезних зусиль і фінансування. Достатньо навчитися елементарних правил: під час розмови звертатись до людини з інвалідністю, а не до супроводжуючого; подавати руку, коли підходите; якщо у людини є проблеми із зором – відразу називати себе під час спілкування; поважати особистий простір людини, яка користується візком і так далі. Саме з цього має починатися Європа в Україні», – підсумувала Марія Мельничук.

Водночас вона розповіла, що в питанні побудови безбар’єрного простору у Кропивницькому зроблено досить багато.

«Останні 4 – 5 років під керівництвом міського голови і співзасновника партії «Пропозиція» Андрія Райковича дуже активно ведеться побудова нових інфраструктурних об’єктів з дотриманням будівельних норм в сенсі доступності. Наприклад ЦНАП, побудований торік, оснащений всіма можливими речами, які допомагають швидко, ефективно і якісно пересуватись всім верствам населення. Закуплені автобуси і тролейбуси, які мають низький рівень підлоги. Це транспорт європейського рівня – відкидні пандуси, проінструктований персонал, який допомагає людині на візку піднятися в автобус чи тролейбус і спуститися, наявні кнопки виклику водія. За ініціативи мера для маломобільних груп населення також було впроваджено проект «Соціальне таксі», – розповіла депутатка від «Пропозиції».

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia