А.Райкович: Муніципальна поліція – наступний етап реформування системи правопорядку

Міський голова Кропивницького Андрій Райкович та начальник ГУНП в Кіровоградській області Роман Козьяков

Міський голова Кропивницького та співзасновник партії «Пропозиція» Андрій Райкович розповів про те, чому важливо реалізувати програмний принцип політичної сили щодо створення муніципальної поліції.

«Мені, як міському голові, доводиться постійно стикатися з проблемою невиконання співробітниками патрульної поліції прямих службових обов’язків. Зокрема, це стосується питання недопущення руху великогабаритного вантажного транспорту середмістям Кропивницького, де такий рух заборонено. Невиконання цієї заборони зводить нанівець чималі зусилля міської влади з реконструкції та ремонту доріг, на які щороку виділяються сотні мільйонів коштів громади», – розповів мер-пропозиціонер.

Те ж саме, за його словами, стосується неефективності правоохоронців стосовно порушників правил паркування у місті. Адже приватний автотранспорт на узбіччях не дає комунальникам змоги повноцінно виконувати роботи з прибирання вулиць, чистити сніг взимку, заважає рухові громадського пасажирського транспорту. А чого, мовляв, варта постійна боротьба міста зі стихійною торгівлею?

Наразі виключне право працювати з цими видами порушень і притягувати до відповідальності винних має патрульна поліція. Проте багаторазові публічні та непублічні звернення до її керівництва, на жаль, не приносять результату. У той же час, місто щороку витрачає частину власних коштів на допомогу органам правопорядку та їхню підтримку. В рамках програми «Безпечне місто» на вулицях Кропивницького встановлено сотні відеокамер, зокрема, з функцією розпізнавання облич та номерів. Проте без ефективної взаємодії правоохоронців з громадою це не дає повноцінних результатів, а засобів прямого адміністративного впливу на поліцію самоврядування не має.

«Наділена відповідними повноваженнями муніципальна поліція, підзвітна місцевій громаді, а також шерифи, яких не призначатимуть підзвітні Києву керівники, а обиратимуть люди на місці, однозначно стали б відповіддю на значну кількість порушених проблемних питань. Так само, як і на питання підвищення безпеки на вулицях, їх повноцінного патрулювання, принаймні, у вечірній час, контролю за дотриманням карантинних обмежень та багато інших. Впевнений, що надання громадам права створювати муніципальну поліцію з ширшими повноваженнями, ніж ті, що на сьогодні має муніципальна варта, має бути надано державою, як наступний послідовний крок реформування системи правопорядку. Це один з принципових пунктів виборчої програми «Пропозиції», – резюмував один з лідерів партії.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia