А.Райкович: Громади хотіли б отримувати відчутніший відсоток акцизного податку

Андрій Райкович, міський голова Кропивницького, співзасновник партії “Пропозиція”

Затвердження урядом порядку зарахування до бюджетів органів місцевого самоврядування 13,44% акцизного податку з пального – це технічне рішення, яке варто було б ухвалити ще на початку року. Про це заявив міський голова Кропивницького, співзасновник партії «Пропозиція» Андрій Райкович.

Так він проментував відповідне рішення Кабміну, яке там назвали таким, що «сприятиме розвитку регіонів». І нагадав, що торік у Верховній Раді лунали заклики взагалі припинити перераховувати цей збір у регіони. Мер зауважив, що пропозиціонери вже зараз закликають центральну владу у 2022 році збільшити частку відрахування акцизу для потреб громад.

«Для Кропивницького, приміром, сьогодні  важлива кожна додаткова гривня. Місто своїм ресурсом витримало перші хвилі пандемії. У рекордні строки власним коштом збудувало відділення сучасної легеневої терапії на території ковідної лікарні. Ми взялися за модернізацію всього теплового господарства – а це проєкт на сотні мільйонів гривень, які іще необхідно десь вибороти. І це в той час, коли НАК «Нафтогаз», не зважаючи на Меморандум, судовим рішенням арештував рахунки комунального підприємства «Теплоенергетик», – обурився Андрій Райкович.

Він також додав, що «Пропозиція» наполягає на тому, що посилення фінансової уваги центру до місцевих громад – найважливіша складова децентралізації.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia